lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2017    facebook.com/Lexikoukr

17-ИЙ. ПРИВИД БЛУКАЄ УКРАЇНОЮ -
ПРИВИД ДВОВЛАДДЯ…

 

 


Автор: М. Терлецький

13 березня 2017 р.
1208-й день з початку руху протесту "Євромайдан"

 

 

 

 

 

МІСТИЧНЕ ЧИСЛО 17


Число 17 несе в собі щось підсвідомо особливе, а коли це стосується року, а ще й певних місяців, то навіть в якомусь сенсі магічне, не тільки для українців, але й для громадян всіх бувших республік Радянського Союзу. Можливо тому, що від подій 17 року минулого століття нас відокремлює ще зовсім історично мізерний проміжок часу і те, що ще наразі живі люди, батьки яких жили в той бурхливий сімнадцятий…

 

 

ВІД ДЕСЯТИ ДНІВ, ЩО ПЕРЕВЕРНУЛИ РОСІЮ, ДО ДЕСЯТИ ДНІВ, ЩО ПОТРЯСЛИ СВІТ


23 лютого (8 березня) 1917 розпочалися масові страйки й демонстрації з гаслами  «Геть царя!», «Геть уряд!», «Геть війну!», «Хліб, мир, воля!».
Головними причинами загострення політичної і економічної ситуації в Російській імперії, були зростаюча дорожнеча на продукти, бездарність верховного командування на чолі з імператором Миколою ІІ, виявлені ними в Першій світовій війні 1914–1918, та, як наслідок цього, великі людські втрати на фронтах.


25 лютого (10 березня) 1917 кількість страйкуючих досягла 300 тисяч.
26 лютого (11 березня) цар видав указ про розпуск Державної думи, вбачаючи в ній вогнище революції. В той же день на Знаменській площі рота лейб-гвардії Волинського полку відкрила вогонь по демонстрантах - сорок людина було вбита, з'явилися перші барикади…


27 лютого (12 березня) 1917 солдати Петроградського гарнізону підняли збройне повстання. Був створений Тимчасовий комітет членів Державної Думи для відновлення порядку. Паралельно був утворений Тимчасовий виконавчий комітет Ради робочих депутатів, який  призвав робітників обирати депутатів у Петроградську Раду. В той же день о дев’ятій вечора в Таврійському палаці був вибраний первісний склад постійного Виконавчого комітету Петроградської Ради робочих депутатів.
У ніч на 2 (15) березня 1917 року царські міністри були ув'язнені в Петропавловську фортецю.


Ближче до наступної ночі до царя прибули представники Тимчасового комітету Державної думи, яким Микола II передав маніфест про зречення від престолу на користь свого брата Михайла. Проте наступного дня, 3 (16) березня 1917 року, Михайло Олександрович теж відрікся від престолу.


4 (17) березня 1917 обидва маніфести про зречення були опубліковані в пресі.


Таким чином, Росія залишилася без монарха, а основними центрами влади в столиці стали Тимчасовий уряд і Петроградська Рада: державою мав управляти Тимчасовий уряд, призначений Державною думою за згодою з Петроградською Радою робітників і солдатських депутатів.
Така політична ситуація отримала назву як двовладдя.


Подальші події в тому ж таки 17-му році довели, що на дорогах, які обирають в умовах двовладдя, за словами всесвітньовідомого письменника, «Болівар не винесе двох»: 25 жовтня (7 листопада) 1917 року Тимчасовий уряд було заарештовано, а центральну владу перебрали на себе лідери більшовиків.


За іронією долі, десять днів у лютому-березні 1917, що перевернули Росію, стали першим кроком до тих подій жовтня 17-го, якій інший американець, журналіст Джон Рід, охрестив як «Десять днів, що потрясли світ»…

 

 

В ОЧІКУВАННІ 17-ГО...


Напередодні такого містичного 17-го, 16 грудня 2016 року бійцями добровольчих батальйонів була публічно проголошена заява про те, що добровольці почнуть тотальну блокаду окупованих територій, якщо протягом семи днів усі українські військовополонені не будуть звільнені терористами.

 

Навряд чи хто вважав цю заяву серйозною. Та ж сама реакція відбулася і на наступну заяву  ветеранів двох добровольчих батальйонів “Донбас” та “Айдар” 25 грудня 2016 року, якою вони  оголосили про початок торгової блокади непідконтрольних Україні на Донбасі територій так званих республік ДНР та ЛНР через те, що бойовики так і не розпочали обмін полоненими.


Лейтмотивом акції стали слова Семенченко: "Ветерани починають дії щодо блокади торгівлі з окупованими територіями, на якій наживають мільйони як ватажки так званих ДНР/ЛНР, так і українські олігархи і чиновники".

 

 

ДВА МІСЯЦІ, ЩО ЗМІНИЛИ СИТУАЦІЮ В УКРАЇНІ


Та нарешті настав 17-й рік. Так, саме той, містичний, непрогнозований…
25 січня 2017  ветерани заблокували залізницю Луганськ - Лисичанськ - Попасна біля Гірське-Золоте. 12 вантажних поїздів і більш ніж 700 вагонів на цій ділянці були виключені, як заявили блокадники, з процесу фінансування тероризму...


На неочікувану зухвалість влада не змогла навіть відразу знайти адекватну відповідь.

 

Так, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука в ефірі "5 каналу" не знайшов нічого більш переконливого, ніж висловитися, що заяву щодо початку блокади окупованих територій Донбасу зробили не ветерани АТО.
— Це не ветерани АТО зробили таку заяву, бо до мене надійшла величезна кількість заяв від інших ветеранів АТО, які просять врешті-решт навести лад. Це по-перше", – сказав він.
— По друге, я категорично проти таких дій, і причин декілька. Причина перша: ці дії абсолютно не санкціоновані жодною державною установою, яка вповноважена на такі дії… я вже сьогодні бачу, що ініціатори цього шоу почали здавати трошки назад..."


Напрочуд незвично швидко спрацювала прокуратура. За фактом блокування залізниці в Луганській області на лінії розмежування було відкрито кримінальну справу.

 

Негайно почалася інформаційно-аналітична обробка через ЗМІ і телебачення мізків громадян доводами про загрозу енергетичній безпеці країни.

— Протестувальниками заблоковані порожні вагони, призначені для транспортування вугілля на підконтрольну Україні територію. Якщо постачання палива не будо відновлено, без енергоносіїв залишаться теплоелектростанції Центральної і Західної України", - наголосив голова Луганської військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.

 

— З урахуванням наявності в Україні 5 ТЕС, які виробляють до 15% теплової генерації, відсутність поставок вугілля антрацитної групи призведе до дефіциту потужностей, що генерують, в Об'єднаній енергетичній системі України і змусить впровадити графік "віялових" відключень споживачів", - сказано в повідомленні служби СБУ.

 

Почали звучати заяви, що блокада зупиняє дію наших підприємств, які розташовані наразі на захопленій терористами території. Що ці підприємства  перераховують податок на прибуток в український бюджет, що падає рівень українського експорту, що долар сягне 40…


І тоді у пересічного громадянина закралося в думку, що нас весь час дурять. Якщо долар зросте на 50 відсотків, то нелегко збагнути, що товарообіг з ворогом складає третину всього українського експорту. Де ж євроінтеграція, де диверсифікація, що робив «успішний» уряд протягом останніх трьох років?

 

Ще більше запитань до влади викликали їх зауваження щодо підприємств на «тій» території. Якщо у ватажків бандитів (читай Росії) все повністю під контролем на окупованих територіях, якщо Захарченко казав, що буде рівняти з землею українські міста і нікому не буде пощади, чому він три роки дозволяє підприємствам на контрольованій ним території працювати і платити кошти в бюджет України, аби на ті гроші Україна утримувала армію, виробляла патрони і снаряди, якими потім обстрілювала і знищувала його вояків? Невже він такий дурний, що воює сам проти себе? А може, все зовсім не так? А може, ті податки складають лише мізерну частку того, що мають від цих підприємств терористи, може, таким чином вони і підтримують свою економіку, мають можливість ким і чим стріляти у наших вояків?

 

 

ПРИВИД БЛУКАЄ УКРАЇНОЮ - ПРИВИД ДВОВЛАДДЯ

 

Між тим, всупереч таким оцінкам влади перспектив блокади і спротив їй, блокада не тільки продовжувала діяти, але й охоплювала все нові й нові ділянки. Навіть попри спробу влади розігнати блокадників силами МВС, попри залучення до справи ліквідації блокади бізнесменами своїх тітушок, організацією проплачених мітингів «невдоволених мешканців» Донбасу і навіть не зважаючи на героїчну агітацію проти блокади певних депутатів, яких блокадники закидали яйцями.

 

Підігріла своїми діями блокаду і Росія. Спочатку заявою про визнання документів так званих «ДНР» та «ЛНР», потім тим, що розпочала руками своїх посібників-терористів «націоналізацію» підприємств, нарешті повідомленням про початок обслуговування відділеннями «Сбербанку» клієнтів за документами тих-таки  «ДНР» та «ЛНР».


— Ми даємо два тижні всім вкладникам «Сбербанку Росії» на те, щоб забрали звідти кошти… Через два тижні, якщо уряд не спроможеться закрити це підприємство, ми його закриємо самі по всіх відділеннях, які існують в Україні, — заявив начальник штабу торгової блокади Донбасу Анатолій Виноградський.
— Ми повністю закриємо всі поставки товарів й вантажів, електроенергії, води та іншого, що буде надходити на окуповані території, для того, щоб організувати там нестерпні умови для населення. Щоб вони почали розмовляти зі своїми Захарченками і Плотницькими, — заявив він під час прес-конференції.

 

Кволу, як завжди, реакцію влади випередили знову-таки активісти. Сьогодні у Києві активісти почали замуровувати цементом і бетонними блоками вхід до центрального офісу російського "Сбербанку".  До справи долучилися «недоторкані масони» - народні депутати України Андрій Білецький та Олег Петренко. Вони разом з десятками чоловіків підносили до стін банку бетонні блоки.

 

А в цей час у суді розглядали іншу справу – кримінальну- щодо однієї з раніше недоторканних постатей влади – керівника ДФС...

 

Дивлячись на події, що розпочалися у містичному сімнадцятому в Україні, мимоволі ловиш себе на думці:


УКРАЇНОЮ БЛУКАЄ ПРИВИД - ПРИВИД ДВОВЛАДДЯ…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013