lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2017    facebook.com/Lexikoukr

БЛОКАДА ДОНБАСУ:
ВІД УЛЬТИМАТУМУ ДОБРОВОЛЬЦІВ
ДО УЛЬТИМАТУМУ ПРЕЗИДЕНТА

 


Автор: М. Терлецький

19 березня 2017 р.
1214-й день з початку руху протесту "Євромайдан"

 

 

 

Бо де скарб твій, там буде і твоє серце

Мат. 6:21

 

 

З ЧОГО ПОЧИНАЛОСЯ
Як ми вже писали, ця історія розпочалася 16 грудня 2016 року, коли бійці добровольчих батальйонів заявили ультиматум терористам: якщо протягом семи днів усі українські військовополонені не будуть звільнені бойовиками, добровольці почнуть тотальну блокаду окупованих територій.
Через те, що терористи проігнорували вимогу і пропозицію обміну полоненими, 25 січня 2017 року, власне, і розпочалася блокада торгівлі з окупантами. Першою була заблокована залізниця Луганськ — Лисичанськ — Попасна біля Гірське-Золоте...

 

В очікуванні 17-го...


Блокада захопленої терористами території Донбасу: торгувати чи воювати

 

Блокада де-факто виявилася несподіваною не тільки для терористів, але й для української влади, основною ознакою якої є те, що вона багато говорить про свої плани, але мало чого виконує з того. Отже, на таку неочікувану "відчайдушність" добровольців влада не змогла відразу навіть знайти адекватну відповідь.


Почалася злива заяв з боку посадових осіб держави: міністерств, військово-цивільної адміністрації, СБУ, прокуратури, НБУ, експертів… З’явилися загрозливі попередження про неминучість віялових відключень електрики, крах економічного росту, карколомне падіння гривні.


Між тим час йшов, електрику ніхто не вимикав. І тут почали з’ясовуватися цікаві факти щодо ціни придбання вугілля і тієї, що закладена в тарифах українців. А ще дивовижнішим виявилося те, що влада, як побачили громадяни, зовсім не зраділа такому відкриттю.
Натомість вона здійснила першу повноконтактну спробу «розібратися» з викривальниками.

 

КІНЕЦЬ МИРНОГО ЖИТТЯ БЛОКАДНИКІВ
6 лютого 2017 року поліція побила учасників блокади Донбасу, застосувавши палиці і сльозоточивий газ. На оприлюднених відео країна побачила, як поліціянти б’ють лежачу на землі людину. Тоді ми вперше побачили наведену на мирних активістів зброю. Наказ застосувати силу безпосередньо дав глава донецького обласного управління поліції В'ячеслав Аброськін, який, як заявили в поліції, "приїхав для бесіди" з учасниками акції, що заблокували рух автобуса "з працівниками Курахівської ТЕС".
На питання кореспондента до "працівників Курахівської ТЕС", що знаходилися в автобусі, пояснити, хто вони насправді й куди їдуть, міцні хлопці почали відвертатися і ховати обличчя. І тоді країна ще раз побачила в цих обличчях приховане обличчя влади. А соціальні мережі сколихнулися від обурення, побачивши те, що відбувалося насправді, і те, про що намагалися розповідати поліція.

 

28 лютого 2017 року відбулася друга контактна спроба «розібратися» з блокадниками, яку здійснили невідомі, напавши на редут активістів блокади в Кривому Торці.


«Станом на 14:40 поліцейські затримали 37 осіб, які здійснили напад на учасників блокади. Встановлюються особи кожного учасника конфлікту. Триває перевірка», – додав Аброськін.


Чи покарані ті люди, хто вони - громадськості не поспішають повідомити.

 

Проте, боротьба з блокадниками для самого Аброськіна виявилася вдалою. 11 березня Начальник Головного управління Національної поліції в Донецькій області В'ячеслав Аброськін був призначений заступником глави Національної поліції України. І це ще раз підтвердило здогадку про те, які саме люди потрібні Авакову.

 

ПОДІЇ ПІД РОСІЙСЬКИМ «СБЕРБАНКОМ»

7 березня 2017 року, як повідомляв УНІАН, в російських ЗМІ з'явилася інформація про те, що російський «Сбербанк» готовий до обслуговування у своїх відділеннях на території РФ клієнтів, які пред'являють «паспорти» так званих «ДНР» і «ЛНР», керуючись відповідним указом президента Росії про визнання цих псевдодокументів.

 

10 березня 2017 року начальник штабу торгової блокади Донбасу Анатолій Виноградський заявив:
— Ми даємо два тижні всім вкладникам «Сбербанку Росії» на те, щоб забрали звідти кошти… Через два тижні, якщо уряд не спроможеться закрити це підприємство, ми його закриємо самі по всіх відділеннях, які існують в Україні.

 

13 березня 2017 року мляву, як завжди, реакцію влади випередили знову-таки активісти. Вони замуровували бетонними блоками вхід до центрального офісу російського "Сбербанку". До справи долучилися «недоторкані масони» — народні депутати України Андрій Білецький та Олег Петренко.

 

ПІД ДІЄЮ ПРИМАРИ ДВОВЛАДДЯ

Ймовірно, подія біля банку була останньою підказкою владі, що Україною почав блукати привид двовладдя. І владу прорвало.

 

13 березня на редуті "16 добровольчого батальйону" у Кривому Торці розпочався штурм. Спершу там повністю відключили мобільний зв'язок, а потім до табору редуту заїхали невідомі на БТРах.

Крім того, на редут прибула спецгрупа СБУ, у складі якої були також БТР і кілька мікроавтобусів.


Було силове затримання, хлопців сильно побили, у багатьох розбиті голови. Особливо сильно били тих, хто назвався учасниками АТО.
— Наразі всі заарештовані перебувають у відділенні поліції Торецька, – розповів нардеп Семен Семенченко.
Тепер терпіння луснуло не лише у влади...

 

Читати далі

Наступна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013