lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2017    facebook.com/Lexikoukr

ПАМ’ЯТІ «ШУСТЕР LIVE»

(Le show est mort! Vive le show!)

 

Автор: М. Терлецький

9 квітня 2017 р.
1235-й день з початку руху протесту "Євромайдан"

 

 

 

10 квітня 2017 р. виповнюється 100 днів з того часу, як телеканал 3S.tv фактично припинив трансляцію нових випусків програми «Шустер LIVE». Причина банальна: брак коштів у виробничого об’єднання «Савік Шустер Студія» і відсутність бажаючих зібрати необхідну суму.

 

Савік Шустер в Україні
12-літній період журналістської діяльності Савіка Шустера в Україні розпочався в травні 2005 року програмою «Свобода слова» на телеканалі ICTV.
Надалі програма змінила ім’я та канал, і 24 серпня 2007 року відбувся перший ефір програми «Свобода Савіка Шустера» вже на Інтері.
Однак Савік мріяв про власну, незалежну від каналів виробничу компанію, і 5-го вересня 2008 року проект продакшн-компанії Савіка Шустера під назвою «Шустер LIVE» з'явився в ефірі каналу ТРК Україна.

 

Одночасно з переходом до "незалежності" почалося і безперервне мандрування власного продукту «Шустер LIVE» різними каналами.


З 21 січня 2011 по 15 лютого 2013 року програма «Шустер LIVE» виходила на телеканалі «Перший національний».

З 22 лютого 2013 року — на телеканалі «Інтер».
21 лютого 2014 року вийшов випуск програми «Шустер LIVE» на 5 каналі.
З 7 березня 2014 по 26 грудня 2014 року — знову на «Першому національному».
Після «Першого» програма одночасно транслюється на каналах «24» та «112 Україна». Згодом лише — на останньому.
З вересня 2015 року — на каналі «1+1».

 

Савік Шустер часто згадував про свою мрію — створити власний незалежний інформаційний канал. Після конфлікту з власником каналу «1+1» Ігорем Коломойським, у вересні 2015 року його мрія збулася — у кабельних мережах почав віщати власний кабельний телеканал «3S.tv.» з випусками програми «Шустер LIVE».

Однак щастя виявилося недовгим:  1 січня 2017 року телеканал Савіка Шустера 3S.tv припинив трансляцію нових випусків програми «Шустер LIVE» у зв'язку із фінансовими проблемами, а з 1 березня 2017 року зупинив трансляції взагалі.

 

Що далі?
Після припинення випусків «Шустер LIVE» Савік Шустер зник не тільки з екранів, але й з сторінок ЗМІ. Він й раніше був журналістом, так би мовити, відео, а не слова, в соцмережах не спостерігався, а тепер і зовсім пропав з інформаційного простору України.

 

Немає грошей — немає телеефіру, немає Савіка як журналіста. Подана петиція про повернення програми Шустера на Українське телебачення не вирішує проблеми браку коштів у каналу 3S.tv на вихід в ефір і продакшн-компанії Савіка Шустера на виробництво цих програм: автори і підписанти явно не мають на меті скластися гуртом, аби забезпечити діяльність Савіка Шустера.

 

Дуже цікавою виявилася і реакція опозиціонерів: якось всі дружньо забули про єдину програму, за їх словами, на яку їх запрошували. Тепер «єдиними» стали інші програми на інших каналах: мабуть, і для Савіка це стало певним одкровенням...

 

Скоріше до нових виборів, коли політичні сили зазвичай починають відчувати дефіцит інформаційної присутності перед пересічним українцем як потенційним виборцем, гроші на проект Савіка навряд чи знайдуться. Зайвим підтвердженням цього є і поява «останнього з могікан» — Петра Маги — на іншому каналі і його промова-пояснення з цього приводу, що справила на мене враження прощальних слів на певних заходах…

 

Савік Шустер для України
Висвітлюючи ту роль, яку відіграли «свободи» Шустера, не можна пройти повз того, що завжди викликало незадоволення і нерозуміння у патріотів. Перебуваючи в Україні довгий час, Савік Шустер, який володіє багатьма мовами, так і не спромігся, як ведучий, перейти у своїх програмах з російської на українську мову. Склалося враження, що він і не бажав. А може, хтозна, може, якраз зараз він і надолужує цю прогалину. Життя покаже…

 

Попри це, згадуючи 12-річну журналістську діяльність Шустера в Україні, не можна не сказати словами класика, що Савік розбудив Україну. Його передачі багатьом подобалися, багатьом не подобалися, але нікого не залишали байдужим. Його «свободи» були тим ковтком свіжого повітря, якого потребувала країна після помаранчевої, а згодом і революції гідності. Саме в його ефірах з’явилися ті нові обличчя, які сьогодні є опозицією корупційній владі. Саме через це влада робила все можливе, аби позбавити Савіка Шустера ефіру...

Дякуємо Савіку, що він був з нами ці буремні роки, сподіваємось, що буде…


Le Show est mort! Vive le Show! (Шоу померло. Хай живе шоу!)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013