lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2017    facebook.com/Lexikoukr

ТАМ, ДЕ «РУССКІЙ МІРЪ»,
ТАМ ЗАВЖДИ НЕМАЄ МИРУ

(скандал довкола жарту Скрипки про гетто)

 

 

Автор: М. Терлецький
23 квітня 2017 р.

 
   В Америці цим словом (гетто - ред.) називають райони, де живуть люди, які не дуже (або зовсім не) володіють англійською. Здебільшого це іспаномовні гетто, де живуть емігранти з країн Латинської та Центральної Америки, але є китайські, індійські, пакістанські гетто.
   В цих гетто можна жити взагалі без англійської і отримувати будь-які послуги тією мовою, яка є найпоширенішею в конкретному гетто.
   Жити в цих гетто нікого не примушують: це свідомий вибір людини. Багатьом хочеться жити "серед своїх". Хтось елементарно не хоче докладати зусиль аби вивчити англійську. Комусь взагалі не цікаво нічого за межами їхнього гетто. Як кажуть деякі люди на Брайтон-Біч: ми в Амєріку нє ходім.

Pavel Gintov


 

 

Відкрив Інтернет – випадає стаття «Почему Олег Скрипка ничем не отличается от Владимира Путина?» Читаю. Коси дибом. Дива, сюрреалізм якийсь!

«Украиноязычных украинцев кто-то дискриминирует по языковому признаку?»

Невже наш шановний російськомовний автор не бачить, що ця стаття та і вся сторінка Хвилі (крім, власне, назви сайту і цитат) – не українською. І немає альтернативної українською для мене, українця. То дискримінація чи ні?

Кидається в око, що свою відразу до українського російськомовний автор якось намагаєтеся приховати за туманними висловлюваннями, що нерідко протирічать одне одному, на кшталт: «Разве вопрос в языке?» і негайно заявляє, що дуже важливо «расставить акценты в этой чрезвычайно опасной для нашего государства темы».

Ось в чому-чому ви, шановний автор, не помиляєтеся, то це в тому, що питання надмірного розповсюдження російської мови поза межами її титульної нації дійсно є надзвичайно важливим для безпеки української держави.

Нехай буде вам відомо з минулої історії, що адепт тієї ж російської дехто Сталін навіть не приховував, що відбувається, коли одночасно мирно співіснують декілька мов і одна з них на відміну від іншої підтримується колосальними ресурсами, як наразі російська.

І. В. Сталін писав у статті «МАРКСИЗМ І ПИТАННЯ МОВОЗНАВСТВА. Щодо марксизму в мовознавстві» (Правда. - М., 1950, 20 червня)

«…Зовсім неправильно було б думати, що в результаті схрещування, скажемо, двох мов виходить нова, третя мова, не схожа ні на одну зі схрещених мов і якісно відмінна від кожної з них. Насправді при схрещуванні одна з мов звичайно виходить переможцем, зберігає свій граматичний лад, зберігає свій основний словниковий фонд і продовжує розвиватися за внутрішніми законами свого розвитку, а інша мова втрачає поступово свою якість і поступово відмирає».

Повторюся: він точно знав, як підняти російську і знищити українську. І ви, шановний російськомовний автор, пропонуєте нам йти дорогою, прокладеною цим адептом російської мови, враховуючи те, що російська підтримується непорівнянно більшими ресурсами? Йти на знищення нашої мови, нашої держави?

Втім, на інше ми і не чекали від тих, хто насправді так «любить» Україну. Вони якщо і захищаються, то від Путіна, а не від Росії. А от щодо України, то тут вони борються всіма засобами (і стаття «Почему Олег Скрипка ничем не отличается от Владимира Путина?» яскравий тому доказ) - рішуче, хитро, жорстоко - аби збудувати Росію в Україні: російськомовні книги, газети і журнали, театр і кіно, розважальні заходи, дитячий садок і навчальний процес в школі, обслуговування в супермаркеті і поліклініці, в ЖЕКу і у Верховній Раді… Телебачення, Інтернет, коментарі та дописи у фейсбуці…

Ви згадуєте, пане автор, тюркомовних? Маю нагадати вам, до речі, що вони прийняли рішення і переходять на латиницю, аби припинити російську мовну агресію. Там також грандіозний скандал. Бо там, де «русскій міръ», там завжди немає миру!

 


КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013