lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2017

МИ ЗУСТРІЛИ ВОРОГА, І ВІН ВИЯВИВСЯ …НАМИ САМИМИ


Автор: З. Климчук

10 липня 2017 р.
1327-й день з початку руху протесту "Євромайдан"

 

 

Ми маємо зламати стару систему недоторканних каст
і перейдемо на відкритий доступ, де народний депутат
є слугою виборця, а не паном поза законом
Генеральний прокурор Юрій Луценко


 

Невдача у битві з ворогом впливає на напрацьовану роками тренувань здатність приховувати свій емоційний стан навіть  у врівновноважених політиків, що ж тут казати про  Ю. Луценко, з його явновираженим нетихомирним характером.


Ось, отримавши нарешті першу сатисфакцію у двобої з тими, до кола яких не так давно належав сам, Луценко не стримався: "Каста недоторканних повинна бути повалена, скасована, знищена".


Каста – це він про нардепів чи й про себе також?


Спробуємо відповісти на це питання рядками його біографії. Отже, Ю. Луценко - народний депутат України IV, VI та VIII скликань. Лідер партії «Народна самооборона» (з 1999 по березень 2012 року). Очолював президентську партію «Солідарність», яка на партійному з'їзді була перейменована у «Блок Петра Порошенка». Був головою парламентської фракції партії «Блок Петра Порошенка», координатором парламентської коаліції «За Європейську Україну». Як бачимо, біографія так і пронизана словами партія, парламент, депутат… 


Перебуваючи стільки скликань депутатом, навіть головою найбільшої фракції у парламенті, яка за необхідності в лічені години здатна «переконати» достатню кількість парламентарів, аби прийняти будь-який закон, навіть той, що дозволяє очолити Генеральну прокуратуру людині без юридичної освіти, Ю.Луценко і його партійні товариші навіть не зважилися по-серйозному поставити питання про виключення з тіла Конституції всіх тих статей-рудиментів, що стосуються недоторканності президента, депутатів і суддів.


Ще у 2015 році Президент Петро Порошенко обіцяв, що каста недоторканних осіб в Україні буде ліквідована. Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу "Інтер".


Всі адекватні застереження, що потрібні для нормального виконання «недоторканними» своїх повноважень, цілком можливо було перенести з Конституції у закони про статус відповідних осіб.  

 

Але у «недоторканних», звісна річ, своя думка щодо цього. Саме тому недоторканність депутатів, поготів президентська виявилися сильнішими за слова Глави держави.


То проти кого пішов у наступ пан Генеральний прокурор? Відповідь на поверхні: якби Ю.Луценко був відвертіший, то мав би повторити безсмертні слова героя Пого з коміксу Уолта Келлі: «Ми зустріли ворога, і він виявився …нами самими».

 

А отже, і висновок щодо повалення теперішньої касти недоторканних дуже сумний, бо до самознищення себе на користь народу і державі,  навіть розуміючи свою інфікованість невиліковною заразою недоторканності, вони ще не доросли і навряд чи доростуть.

 

 


 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013