lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2017

З ВЕЛИКОЇ ХМАРИ МАЛИЙ ДОЩ, АБО ЯК З ДЕПУТАТІВ ЗНІМАЛИ НЕДОТОРКАННІСТЬ

 


Автор: М. Терлецький

12 липня 2017 р.
1329-й день з початку руху протесту "Євромайдан"

 

 

Ми маємо зламати стару систему недоторканних каст
і перейдемо на відкритий доступ, де народний депутат
є слугою виборця, а не паном поза законом
Генеральний прокурор Юрій Луценко


 

В ураїнській боротьбі з корупцією найцікавішими є дві родзинки: перша – це те, що антикорупційний процес нагадує яскраву виставу, яка ніколи ще не завершувалася розв’язкою від автора сценарію, а залишала глядачам можливість самим домислювати епілог; а друга – це відсутність будь-яких обмежень для акторів щодо того, коли і як вступати у гру, які реплики читати і чи взагалі виголошувати текст з цієї п’єси.

 

Тож, і зазделегідь гучно розрекламоване дійство притягнення корупціонерів до відповідальності вчора знову, насправді, виявилося комедією, яка підтвердила народну мудрість: скажеш гоп, як перескочиш, а то ще й риби не піймали, а вже заходилися юшку варити…

 

Та й самі «недоторкані» виявили себе знову віртуозами в мистецтві ведення спору. За результаиами судного дня, 11 липня зняли недоторканність лише з трьох депутатів із п'яти запропонованих: з Розенблата, Полякова і Довгого. Залишили недоторканними Лозового і Дейдея. А щодо затримання і арешту – повне зась!

 

Не обійшлося й без плагіату.
- Спецназ НАБУ стомився, голосуйте подання на арешт, - промовив Луценко, натякаючи на відомі історичні події.
Депутати теж не стали відмовляться від використання винаходів минулого. Так, на подання генпрокурора про дозвіл віддати недоторканних у  руки правосуддя, замість заперечень, на звинувачення прокурора на адресу депутатів, посипалися інвективи в бік самого прокурора. Депутат Андрій Лозовий звернуся до НАБУ, аби вони "перевірили недостовірні дані" у декларації пана Луценка. Лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко теж зробив заяву з приводу будинку і декларації генерального прокурора України Юрія Луценка. Що ж, бий першим, радікал Фредді!

 

Цікаво, але однаково - плагіат, панове, плагіат, привласнений у класика:

 

– Немає руху, - зрік мудрець зсивілий

Промовчав інший – став ходити перед ним:

Міг краще заперечити він чим?

Хвалили всі відвіт метикуватий…

 

Як на мене, засмучує не «метикуватість» корупціонерів, а чергове намагання влади робити недоладно на свій лад: замість того, щоб всіх горобців спіймати легко й просто однією сіткою, починають стріляти по кожному з них з гармати. Галасу багато, а здобичі – катма.


Скільки вже говорено-переговорено про виключення з Конституції статей щодо недоторканності з президента, суддів, депутатів, а далі розмов справа не йде. Очевидно, ота недоторканність дуже потрібна тим, кого тільки-но перелічили.


Чим ще запам’яталася вистава про корупціонерів? Мабуть, тим, що, порівнюючи описаний спір греків і недоторканних з прокурорами, кожний може побачити «еліту» у всій своїй красі, і зайвий раз переконатися, що останні пішли від греків не в сторону сучасного європейського  світу, а у бік до єгипетських пірамід.


P.S. Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що розпочато розслідування за заявами лідера фракції Радикальної партії Олега Ляшка з приводу будинку і декларації генерального прокурора України Юрія Луценка. Show must go on!

 

 

 


 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013