lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2017

ВЖАХНИСЯ САМОГО СЕБЕ


 

Автор: М. Терлецький

25 серпня 2017 р.
1373-й день з початку руху протесту "Євромайдан"

 

 

The people must be taught to be terrified at itself in order to
give it courage. This will be fulfilling an imperative need of
the German nation, and the needs of the nations are in
themselves the ultimate reason for their satisfaction.


Marx’s Critique of Hegel's Philosophy of Right


 

Стаття Андрія Кончаловського, надрукована на сторінці свого сайта 27 лютого 2012 р., рівно за два роки до початку російської агресії в Україну, була не тільки ретельним, глибоким і точним діагнозом – тяжким діагнозом - стану російського суспільства, російської держави, російського лідера, але й мала рецепт для боротьби з недугою:

 

- Я переконаний: Росії потрібний лідер, який мав би сміливість … зізнатися в тому, що Росія не може рухатися вперед, тому що не бажає зрозуміти, як далеко вона відстала у своєму цивілізаційному розвитку від Європи.

Тільки зробивши це, можна сподіватися, що нація, інстинктивною своєю мудрістю зрозуміє й прийме той нелегкий і, може бути, нещадний шлях, який тільки й може висмикнути нашу країну з ями, у яку ми занурилися. Я не знаю, здатний чи на такий самогубний учинок Володимир Володимирович Путін…

 

Однак, як показав час,  ні суспільство, ні лідер не звернули жодної уваги на невиліковну хворобу …

 

Але я не тільки про Росію. Передруковуючи цю статтю п’ятирічної давнини про російські реалії, хочу спитати українців: «А чи не вважаєте ви слова Кончаловського актуальними і до себе, і до своєї влади? Чи не час прокинутися від сплячки, протерти очі й  вжахнися самих себе? Камо грядеши ми з нашою антигромадянською позицією, з моєю хатою скраю?»

 

Історія намагається постійно вчити нас, але чи бажаємо ми самі вчитися? Шекспірівське питання…

 

 

ВЖАХНИСЯ САМОГО СЕБЕ

 

Автор: Андрій Кончаловський

27 лютого 2012 р

Переклад українською: М. Терлецький

 

Мій блог буде називатися «Вжахнися самого себе». Я недарма вибрав це заголовок. У Маркса є знаменита фраза: «Щоб вдихнути в народ відвагу, потрібно змусити його вжахнутися самого собе!». От і я вже який рік поспіль закликаю мій народ вжахнутися багатьох фактів і обставин російського життя, щоб знайти відвагу й бажання БАЖАТИ! Бажати самому змінюватися, і міняти життя навколо себе!

 

Мене вже давно записали в русофоби, які зневажають свій народ. Далебі, дурість це, - тоді русофобом можна назвати й Чехова, і Горького, і Герцена, і Чаадаєва – великих росіян, що бажали розбудити Росію, а не шукати нескінченно винуватих у своїх прикростях.

 

Російський народ - не мрець, щоб про нього говорити тільки добре. Ми – живий, повний сил, талановитий народ, просто дуже молодий, який ще не пройшов свого історичного шляху, що веде до процвітання й успіху кожної особистості. Так що ми будемо говорити сьогодні про жахливе у російської реальності. А хто хоче слухати про себе приємне, - читайте виступ Президента Медведєва або казки Афанасьєва.

 

От і сьогодні я хочу вам нагадати кілька приголомшливих цифр і фактів, які беззаперечно підтверджують, що Росія за багатьма показниками перебуває не в Європі й навіть не в Азії: за рівнем корупції, по тривалості життя, за рівнем інвестицій у науку тощо ми - в Африці! Я навіть більше скажу – це не нам треба ображатися за таке порівняння, а африканцям!  В африканців є пояснення своєї відсталості: їх чотири століття нещадно експлуатували й знищували «прибульці» - расисти й колонізатори, а нас, росіян, останні чотири століття хто колонізував, хто пригноблював нас, крім нас самих?

 

Отож, ми часто ігноруємо статистику – зараз буде статистика - у сухих цифрах важко охопити розумом реальність. Але масштаби трагедії, яка розігрується зараз на території Росії, настільки критичні, що я призиваю вас напружити свою увагу.

 

Смертність  у Росії. За останні 20 років у Росії вимерло більше 7 млн. росіян. По цьому показникові ми випереджаємо Бразилію й Туреччину на 50%, а Європу – у кілька разів.

 

Щорічно Росія втрачає по чисельності населення цілу область, рівну Псковської, або велике місто, таке як Краснодар.

 

Кількість самогубств, отруєнь, убивств і нещасних випадків у Росії порівнянне з рівнем смертності в Анголі й Бурунді.

 

 По тривалості життя чоловіків Росія займає приблизно 160-е місце у світі, поступаючись  Бангладешу.

 

Росія займає 1 місце у світі по абсолютній величині зменшення населення.

 

За оцінками ООН, населення Росії з теперішніх 143 мільйонів людей до 2025 р. скоротиться до 121 – 136 мільйонів.

 

Цифри, що відображають кризу родини в Росії, теж жахають: 8 з 10 старих, що проживають у будинках перестарілих, мають родичів, здатних їх утримувати. Проте вони відіслані в притулки! Родичі від них відмовилися.

 

У нас від 2 до 5 мільйонів безпритульників (після Великої Вітчизняної війни їх було 700 тисяч).

 

У Китаї на 1 мільярд 400 000 тисяч населення безпритульних тільки 200 тис., -  тобто в 100 раз менше, ніж у нас! От що значать діти для китайця! Але ж турбота про старих і дітей – це запорука процвітаючої нації.

 

80% з 370 тисяч дітей, що перебувають у дитячих будинках, мають живих батьків. Але їх утримує держава! Я взагалі вважаю, що це - кримінальщина.

 

Ми займаємо 1-е місце у світі по числу дітей, покинутих батьками.

Усі ці цифри свідчать про ерозію, розпад сімейних цінностей у нас у країні…

 

Злочини проти дітей – тільки послухайте. За даними Слідчого комітету РФ за 2010 рік 100 тисяч неповнолітніх стали жертвами злочинів, - з них 1700 дітей зґвалтовані й убиті ( по цих цифрах ми випередили навіть Південну Африку). Це значить, що  щодня в Росії вбивають 4-5 дітей.

В 2010 році в Росії було зроблено 9500 сексуальних злочинів проти неповнолітніх – з них 2600 зґвалтувань, 3600 ненасильницьких статевих зносин ( за 8 років сексуальна злочинність виросла майже в 20 раз). Нас у цих злочинах випереджає тільки Південна Африка.

 

Наркоманія й Алкоголізм. 30 тисяч росіян щорічно гине від наркотичного передозування (населення невеликого містечка).

 

У рік від горілки гинуть 70 000 людей. В Афганістані під час війни загинуло наших солдатів 14 000!

 

За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я на одного громадянина РФ у рік припадає 15 літрів чистого спирту, при тому, що споживання чистого алкоголю на людину більше 8 літрів, то викликає загрозу виживання нації.

 

Корупція

Розмір хабарів у Росії удесятерився, а суди між собою наших олігархів у Лондоні стали посміховищем для світового бізнес-співтовариства.

Безкарність у правовій сфері дійшла до того, що проти загиблого у в'язниці юриста Магницького порушена кримінальна справа, - тобто вирішили судити мертву людину, яка, природно, не може себе захистити! У Європі подібний інцидент останній раз трапився в XVII столітті, коли викопали з могили Кромвеля й підняли на шибениці - так би мовити, правосуддя навздогін!

 

У щорічному дослідженні Transparency International  Росія за рівнем корупції за 2011 р. спустилася на 154-е місце з 178 країн. Ми сусідимо із Гвінеєю-Бісау й Кенією.

 

Так що у світлі наведених цифр можна сміло говорити про занепад національної моральності – і, в остаточному підсумку, відповідальність за це несе наша влада.

 

А тепер – чи знаєте ви, що:

За останні 10 років у Сибіру зникло 11.000 сіл і 290 міст.

Середня  щільність  Сибіру  й Далекого Сходу - 2 людини на 1 кв.км.

Середня щільність Центральної частини Росії – 46 чіл./кв. км.

Середня  щільність населення  Китаю - 140 чіл./кв.км

Середня щільність населення Японії  - 338 чіл./кв. км

 Для кого ми завойовували й розбудовували Сибір і Курили? Для китайців або  японців, так виходить!

 

Для країни з таким багатством природних і водних ресурсів, ганебно мати 50% населення бідняків.

 

На мене ці цифри наводять острах.  Сподіваюся, що й на вас. Я певен, що Путін знає всі факти – цікаво, що він із цього приводу думає?

Як це не трагічно, я думаю, що, напевне це ще не межа, не саме гірше, ми ще не торкнулися «дна», і народ ще не дозрів до спроможності вжахнутися собі самому й, нарешті, знайти відвагу, щоб запитати, «де ми живемо?». Ми принюхалися до смороду в під'їздах і вбиральнях! Ми звикли до того, що вбивають навколо нас. Ми звикли до того, що люди в російських містах і селах буквально виборюють своє життя.

 

Журналіст, що народився в Кущевській, Анатолій Єрмолін так і написав: «Якщо в Кущевській убили  б не відразу 12 людей, а було б зроблено п'ять убивств по дві людини, цього б ніхто й не помітив, як це звичайно відбувається в нашій країні.» Ну хто в Росії не знає, що «Кущівка» не тільки в Краснодарі, – вона по всій країні! Що братки й цапки - це і є реальна влада, яку ви самі вибираєте в депутати місцевих зборів! Кожний у себе в селищі знає, хто «крутий», - у кого зв'язок з поліцією й прокурором. 

 

Кремль тільки й робить вигляд, що бореться з корупцією, звільняючи десятками генералів МВС, чиновників середньої ланки, губернаторів. Він великодушно заміняє їм розстріл на «заслужений відпочинок» у Дубаях й на Блакитному березі! Невже влада всерйоз думає таким способом покінчити з корупцією? Але, з іншого боку, по всій країні ви вибираєте в місцеву владу кандидата, у якого на чолі написане «я злодій», а потім дивуєтеся, що влада корумпована!

 

І я думаю, невже повинна вимерти половина націй і росіяни повинні «стиснутися» до Уралу, щоб народ прокинувся (повторюю, народ, а не крихітна група думаючих людей!) і зажадав від влади не приємних заспокійливих новин і чергових обіцянок, а правди, і насамперед – визнання того, як зараз погано! Згадайте: в 1941 настала катастрофа, - це був вимушений зробити Сталін. В 1956 більшовики відчули, що загрожує розплата за десятиліття терору, - і це був змушений зробити Хрущев. А сьогодні Росія наближається до демографічної й моральної катастрофи, якої ніколи ще не зазнавала!

 

Цей факт пов'язаний з багатьма обставинами. Головним з яких є безвідповідальна економічна політика 90-х, що звалилася на людей з феодальною свідомістю, що ніколи не знали приватної власності на землю й капіталізму, людей, які за 70 років назавжди втратили зароджуваний, ледве тільки зароджуваний дух підприємництва.

 

Що робити? Ну от журналіст Михайло Берг пише в блогу: «Ми живемо в одній країні, але в нас два народи. Крихітна купка думаючих, яким потрібна більша воля й чесні вибори, і величезна «непродрімавша» маса російського обивателя. І між ними - прірва зі страху, найдужчого й небезпечного страху, і соціальної недовіри... Можна боротися з «партією шахраїв і злодіїв», можна корити російське чиновницьке насіння, що споганила собою всю російську історію, але неможливо заперечити той факт, що неодмінна більшість російського населення практично не міняється у своїх фундаментальних характеристиках уже багато століть!...» Як не сумно, змушений з ним погодитися. Навіть додам від себе - ваші гнобителі виходять із ваших же шеренг!

 

Тому я не знаю що робити, крім як спробувати струснути вас і змусити вжахнутися самим собі. От Юлія Латиніна вважає мене не тільки песимістом, але «демотиватором», - мені ж здається, що мотивувати людину можна, коли вона у свідомості й бажає урятуватися. А якщо вона у непритомності або в летаргічному сні? Іноді, щоб привести людину до тями, лікар б'є її по щоках.

 

Я знаю, що я почую у відповідь, - уже чув багато разів, але розумію, що, якщо хоча б третина читаючих і слухаючих мене зараз була згодна із мною, те РОСІЯ БУЛА Б ІНШОЮ КРАЇНОЮ.

 

Я переконаний: Росії потрібний лідер, який мав би сміливість Петра Великого, щоб сказати людям слова, яких вони давно не чули. Ця буде гірка правда, тому що важко зізнатися в тому, що Росія не може рухатися вперед, тому що не бажає зрозуміти, як далеко вона відстала у своєму цивілізаційному розвитку від Європи.

 

Я розумію, що лідер нації, політик, несе величезний тягар політичної відповідальності й, як правило, не може говорити вільно. Але сьогодні тільки чітке й надихаюче, нехай безжалісне, але живе щире слово може стати приводом для національного пробудження від феодальної сплячки.

Тільки зробивши це, можна сподіватися, що нація, інстинктивною своєю мудрістю зрозуміє й прийме той нелегкий і, може бути, нещадний шлях, який тільки й може висмикнути нашу країну з ями, у яку ми занурилися. Я не знаю, здатний чи на такий самогубний учинок Володимир Володимирович Путін. Чи здатний він взяти «сталеву мітлу» і проголосити рівність УСІХ перед законом? Усіх без винятку. Якщо спроможний - йому призначене почесне місце в Пантеоні Російської Історії. Якщо ні… не знаю…

 

Я росіянин, нудьгую за своєю Батьківщиною, але я її «не бачу»! Я не бачу країни, якою я хочу пишатися. Я бачу юрби незадоволених роздратованих осіб і чужих людей, які бояться один одного!

 

Я бажаю пишатися своєю Вітчизною, а мені за неї соромно! Коли я пишався Батьківщиною в останній раз? Не пам'ятаю! Але я точно знаю, що ПРАВДА про те, у якому стані перебуває наш народ, ПРАВДА, сказана голосно на увесь світ, викликала б у мене, і не тільки в мене, більше гордості, ніж перемога наших хокеїстів на Олімпіаді.

 

 

 

Також читайте

Вони і ми

Еміграція: це все, на що здатні українці?

Ми зустріли ворога, і він виявився …нами самими

Правопорушники «в законі», або як вбивають прокурори Україну зсередини

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013