lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2017

ІСТЕРИКА СУСІДІВ: МОВА ЧИ ТЕРИТОРІЯ? НЕ ТРЕБА ДУРИТИ СВІТ


 

Автор: М. Терлецький

29 вересня 2017 р.
1408-й день з початку руху протесту "Євромайдан"

 

 


Агресивне несприйняття прийнятого в Україні закону «Про освіту» передусім збоку Росії, Угорщини та Румунії має своєю причиною зовсім не мовне питання.


Угорщина не підтримуватиме жодну ініціативу України на міжнародній арені до скасування мовної статті закону "Про освіту".
Про це заявив посол Угорщини у Києві Ерно Кешкень, повідомляє "Укрінформ".


Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив про скасування офіційного візиту в Україну через ухвалений Верховною Радою закону «Про освіту».
Росія звинуватила Україну в "етноциді росіян" через закон про освіту.


Воно й не дивно. Така істерика пояснюється не мовою, а територіальними претензіями цих країн-сусідів цих  України. Саме для цього ці країни вкладають значні ресурси у підтримку своєї мови і культури аби підтримувати до «слушного» часу вектор національного усвідомлення громадян, що проживають у прикордонних областях України, на свій бік. Не секрет, що в цих областях поширене подвійне громадянство. Навіть в соцмережах активно пропонують отримати паспорт цих країн без будь-яких проблем.


Варто згадати й про угорську праворадикальну партію «Йоббік», яка представлена в угорському парламенті. Представник саме цієї партії в ПАРЄ одягнув футболку із написом «Крим належить Росії, а Закарпаття – Угорщині», - наводить, наприклад, інтернет-видання vgolos

 
Зрозуміло, що навий закон, який направлений на консолідацію українського суспільства і нарешті стане початком створення з населення української нації хоча б на 27 році створеної держави, б’є по нечистим задумам політиків цих країн. Тому і істерика, тому і погрози. Сподіваємося, що інші країни ЄС стануть на бік України, як це зробила Латвія, бо бачать справжні причини таких, м’яко кажучи, недружних випадів з боку наших сусідів.

 

  

 

 

 

 

 

 


 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013